Home » Gry w kasynie, które zapewniają najlepsze i najgorsze zakłady
Ostatnia aktualizacja: luty 9, 2021

Gry w kasynie, które zapewniają najlepsze i najgorsze zakłady

February 9, 2021

Każdy gracz, który rozpoczyna zabawę z grami losowymi, z pewnością zadaje sobie jedno podstawowe pytanie: „Którą grę wybrać, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty?” Odpowiedź z pewnością zbije z tropu większość czytelników. Chodzi o gry stołowe. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, warto zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami.

gry-blackjack

Jeśli ktoś chce bawić się w przydrożnym salonie gier lub kasynie, musi dostosować się do tego, co oferuje dany lokal. Nie ma co ukrywać, że jeśli ktoś cieszy się sporą klientelą, to dodawanie do oferty ogromnej różnorodności, nie będzie mu na rękę. Dlatego, jeśli ktoś szuka gier z dużym prawdopodobieństwem wygrania, powinien dać sobie spokój już na samym początku.

Najlepszym wyborem będą kasyna internetowe, które zapewniają ogromny wybór zabaw, obejmujący ponad 1000 pozycji.  Mając takie możliwości, można szukać gier o odpowiednio wysokich możliwościach wygrywania. Wybierając kasyno internetowe, zawsze należy sprawdzić, czy ma ono oficjalną licencję hazardową. Tylko w ten sposób można być pewnym, że jeśli uda się coś wygrać, to pieniądze rzeczywiście trafią na konto użytkownika.

Gry stołowe zapewniają najlepsze możliwości wygrywania

Utarło się, że to automaty do gier mają najlepsze możliwości wygrywania. Owszem gier jest multum i obecnie osiągają bardzo przystępny średni poziom zwrotu pieniędzy, ale mimo wszystko, nadal daleko im do możliwości, jakie zapewniają popularne gry stołowe.

Duża część graczy nawet nie spojrzy w kierunku stołów do ruletki czy blackjacka, wybierając o wiele prostsze automaty do gier. W tym momencie można zaobserwować bardzo ciekawe zjawisko. Ludzie preferują zabawę, która jest pozornie prostsza. Oczywiście, automaty do gier są banalnie proste w użytkowaniu i przystępniejsze dla gracza, ale gry stołowe wcale nie potrzebują godzin nauki.

gry-ruletka

Podstawowe zabawy przy stole jak ruletka czy blackjack nie wymagają od użytkownika praktycznie żadnej znajomości zasad. Wystarczy rozegrać kilka partii w trybie demo i wszystko staje się klarowne. W rzeczywistości gracz sam może sobie wyliczyć prawdopodobieństwo. W przypadku ruletki jest to (w zależności od wybranego zakładu) 50% i mniej (im mniej tym wyże wygrane w stosunku do zakładu).

Rozgrywka w blackjacka opiera się na rywalizacji pomiędzy krupierem a graczem. Jeśli ktoś opanuje podstawowe ruchy, to szanse na wygraną są praktycznie identyczne. Dlatego mówi się, że blackjack daje 49% szans na wygraną.

Kości – 50% szans na wygranie

gry-craps

Kości to najprostsza gra hazardowa, która dała podwaliny pod wszystkie inne zabawy karciane, a następnie gry stołowe i automaty do gier. Podstawowa wersja jest banalnie prosta. Gracz obstawia, co wypadnie i otrzymuje nagrodę wprost proporcjonalną do szansy na wygraną. Dlatego na dłuższą metę, zawsze otrzymuje się 50% szans na wygraną.

Dzisiejsze kasyna prezentują bardzo rozbudowaną formę rozgrywki w kości i minimalnie zmieniają reguły gry, żeby zyskać delikatną przewagę nad graczem. Dlatego nie wszystkie aplikacje zapewniają 50% szansę na wygraną w kości, ale wartość ta jest zawsze do tego zbliżona.

Gry, które zapewniają najniższe szanse na wygranie, ale mimo wszystko gracze je kochają

Według ekspertów zabawami, które zapewniają najmniejsze szanse na zwycięstwo, są maszyny oraz gry z progresywnymi nagrodami. Jeśli ktoś potrafi sobie obliczyć prawdopodobieństwo wygranej, bardzo szybko może dojść do rzeczywistej szansy na wygraną.

W przypadku automatów do gier funkcjonuje pojęcie RTP, które wynosi od 93-97%. Oznacza to, że statystycznie podczas gry za 100 zł, po jakimś czasie zostanie około 93-97 zł. W ten sposób można obliczyć szansę na wyjście na plus. Wystarczy podzielić tę wartość na pół i porównać do innych gier stołowych. Wynikiem jest szansa, wynosząca od 46,5 do 48,5%. Jak widać, wynik znacząco odstaje od powyższych standardów.

gry-mega-moolah

W przypadku gier z progresywnym jackpotem zwrot jest pomniejszany kosztem głównej nagrody. Automaty do gier mają najczęściej obniżony RTP, który spada nawet o kilka punktów procentowych. Nagroda główna robi wrażenie, ale jeśli weźmie się pod uwagę prawdopodobieństwo jej trafienia i zwrot ze standardowej rozgrywki, to gry z jackpotem stoją na najniższym szczeblu, jeśli chodzi o możliwości wygrywania pieniędzy.

Author
Od wielu lat pasjonuję się grami losowymi i nie tylko. Postanowiłam podzielić się swoją pasją z innymi użytkownikami, żeby udowodnić, iż ta zabawa nie jest taka zła, jak sądzi się w naszym kraju. Bawienie się przy automatach do gier może być tak samo interesujące, jak granie w każde inne gry wideo. Jako szczęśliwy posiadacz konsoli do gier mogę się pod tym podpisać bez zawahania.
Kasyna internetowe to ogromny dział gier online i zdaję sobie sprawę z tego, że początkujący użytkownicy mogą czuć się zagubieni. To właśnie dla nich tworzę swoje teksty, w których próbuje przedstawić wszystkie najważniejsze zagadnienia, ułatwiając podjęcie ostatecznej decyzji.